HABERLERİMİZ
SASDER 7. ULUSAL KONGRESİ BELEK 'TE GERÇEKLEŞTİRİLDİ
2019
SASDER 7. ULUSAL KONGRESİ BELEK 'TE GERÇEKLEŞTİRİLDİ
Sağlık ve Sigorta Yöneticileri Derneği’nce (SASDER) Belek Turizm Merkezi'nde bulunan Susesi Luxury Resort Hotel’de gerçekleştirilen kongrenin ana temasının sağlık sektöründeki "sürdürülebilirlik" ve "dijitalleşme" olduğu belirtildi.

SASDER Yönetim Kurulu Başkanı Sermet Gün Erdem, gazetecilere yaptığı açıklamada, kongrede sağlık sektöründe güzel yarınlar için paydaşlarla bir araya geldiklerini söyledi.

Kongre boyunca sivil toplum kuruluşlarıyla sürdürülebilirliği ekonomik, çevresel ve sosyal açıdan değerlendirildiğini belirten Erdem, "Çağın dijitalleşme sürecine girdiği son dönemde sağlık sektörüne ne gibi faydaların geleceğini ele alacağız, yapay zeka ve beraberinde gelişen teknolojiler üzerine değerlendirmeler yapıldı" dedi.

Erdem kongrenin çıktılarıyla ülkeye fayda sağlanacağına inandıklarını, sektör olarak her zaman değişim, gelişme, sürdürülebilir bir sağlık yapısı ortaya koyulmasının gerektiği düşüncesinde olduklarını kaydetti.

Kongreye hastane, tıp merkezi, özel sigorta şirketleri yöneticileri, ilaç ve tıbbi cihaz sektörü temsilcilerinden oluşan 250 kişi katılım gösterdi.
Bu web sitesi size web sitemizde mümkün olan en iyi deneyimi sunmak için çerezleri kullanır. Bu web sitesine giriş yaparak, çerezlerin kullanılmasını kabul etmiş olursunuz. Detaylı bilgi.
kapat
^