HABERLERİMİZ
IRONMAN 70.3 TURKEY BELEK 'TE NEFES KESTİ
2019
IRONMAN 70.3 TURKEY BELEK 'TE NEFES KESTİ
Antalya Belek Turizm Merkezi’nde 84 ülkeden yaklaşık 2 bin sporcunun katıldığı IRONMAN 70.3 Turkey yarışını erkeklerde İtalyan Luca Facchinetti, kadınlarda ise Rus Inna Tutukina kazandı.

Kadriye Beach Park sahilinden yüzme etabıyla başlayan yarış bisiklet ve koşu etaplarıyla devam etti. Yerli ve yabancı sporseverlerin yoğun ilgi gösterdiği yarış Belek Turizm Merkezi’ndeki The Land of Legends’ta sona erdi. Erkeklerde İtalyan sporcu Luca Facchinetti 3 saat 51 dakika 4 saniyelik derecesiyle 1’inci, Belçika’dan Adam Lambrechts 3 saat 55 dakika 3 saniye ile 2’inci, Alman Jesse Hinrich ise 3 saat 56 dakika 15 saniyeyle 3’üncü oldu.

Kadınlarda ise geçen yılın da şampiyonu Rus sporcu Inna Tutukina 4 saat 27 dakika 29 saniyede parkuru tamamlayıp 1’inci sırada yer aldı. Rus sporcunun ardından etabı 2’inci sırada tamamlayan ise 4 saat 30 dakika 3 saniyeyle Türk sporcu Sera Sayaran oldu. Ukrayna’dan Olena Zhusman ise 4 saat 38 dakika 44 saniyeyle 3’üncü oldu.

Yarışmacılara ödüllerini Türkiye Triatlon Federasyonu Başkanı Bayram Yalçınkaya ve The Land of Legends Genel Müdürü Çetin Pehlivan verdi.
Bu web sitesi size web sitemizde mümkün olan en iyi deneyimi sunmak için çerezleri kullanır. Bu web sitesine giriş yaparak, çerezlerin kullanılmasını kabul etmiş olursunuz. Detaylı bilgi.
kapat
^