HABERLERİMİZ
GRAND PRIX’TE PEDALLAR BELEK’TE ÇEVRİLDİ
2020
GRAND PRIX’TE PEDALLAR BELEK’TE ÇEVRİLDİ
2020 yılının ilk yarışına Belek Turizm Merkezi ev sahipliği yaptı. 25 Ocak Cumartesi günü gerçekleşen yarışta hem erkek hem kadın sporcular mücadele etti.

Uluslararası 2020 Kış Antrenman Yarış Serisi kapsamında, UCI 1.2 kategorisindeki serinin ilk yarışı olarak yapılan Grand Prix Belek yarışı, hem elit erkekler hem de elit kadınlar yarışı Expo’dan start alıp, yine aynı yerde sona erdi.

Saat 10’da başlayan, dört ülkeden dokuz takımın ve 59 sporcunun katıldığı elit erkekler yarışı, 122 kilometrelik bir parkurda gerçekleşti.

Galibiyete Salcano Sakarya BB Takımından Emre Yavuz ulaştı. Yarışın 1.si olan Emre Yavuz’a madalyasını 2020 Grand Prix Belek’in ana sponsoru olan Club Mega Saray Genel Mdr. yardımcısı Cüneyt Öztürk tarafından takdim edildi.

İkinci sırayı takım arkadaşı Onur Balkan alırken, Minsk Cycling Club’tan Alexei Shnyrko üçüncü oldu.


Erkekler yarışının hemen sonrasında 14’te start alan elit kadınlar yarışında, dört ülkeden 5 takım ve 32 sporcu mücadele etti. 84 kilometrelik yarışın ardından birinciliği Olha Kulynych, ikinciliği Olena Sharga, üçüncülüğü Viktoriia Melnychuk aldı. Sporcularımızdan Azize Bekar altıncı sırayı alarak ilk 10’da yer aldı.

Uluslararası kış dönemi bisiklet yarışı serisini düzenleyen Enda Tour kurucusu Recep Şamil Yaşacan konu hakkında, “Spor Turizm Birliği ve TÜRSAB destekleriyle gerçekleştireceğimiz uluslararası UCI yarışlarıyla dünyanın dört bir yanından bisiklet takımları ve sporcularını kış sezonunda ülkemizde ağırlamak istiyoruz.” dedi ve amaçlarının turizmi 12 ay sürdürülebilir kılmak olduğunu vurguladı.

Bisikletçilerin kış sezonunu da verimli geçirmeleri için, iyi bir antrenman imkanı sunan uygun iklim şartlı Akdeniz sahillerinin yerli yabancı sporcular için tercih sebebi olacağını söyleyen Yaşacan, kış sezonunda yalnızca İspanya Mallorca Adası’nda 681 bin bisiklet sporcusu ağırlandığını ve buradan yola çıkarak, ülkemizde de sporun turizm geleceği adına kritik öneme sahip olduğunun farkında olduklarını belirtti.


Uluslararası 2020 Kış Antrenman Yarış Serisi, 9 Şubat’ta Grand Prix Manavgat ve 16 Şubat’ta Grand Prix Antalya ile devam edecek.
Bu web sitesi size web sitemizde mümkün olan en iyi deneyimi sunmak için çerezleri kullanır. Bu web sitesine giriş yaparak, çerezlerin kullanılmasını kabul etmiş olursunuz. Detaylı bilgi.
kapat
^