HABERLERİMİZ
3 BANT BİLARDO DÜNYA KUPASI BELEK'TE YAPILDI
2020
3 BANT BİLARDO DÜNYA KUPASI BELEK'TE YAPILDI
Belek Turizm Merkezi’nde bulunan Limak Atlantis Deluxe Hotel’de 17 Şubat’ta başlayan 3 Bant Bilardo Dünya Kupası 23 Şubat’taki final mücadeleleri ile sona erdi.

2020 yılının ilk Dünya Kupası etabı Antalya Dünya Kupası, final günü Murat Naci Çoklu - Dick Jaspers yarı final maçı ile start aldı. Sabah 11:00'de başlayan yarı final mücadelesi, Hollandalı sporcu Dick Jaspers liderliğinde son buldu. Murat Naci Çoklu, Jaspers karşısında 19 isteka 50-23 kaybetti ve üçüncülük kürsüsünde yerini aldı.

Dani Sanchez - Haeng-Jik Kim arasında oynanan diğer yarı final mücadelesi 24 istekada 50-48 skorla Dani Sanchez lehine sonuçlandı.

Dani Sanchez ve Dick Jaspers arasındaki final maçı nefes kesti. Yarı finalde Türk sporcu Murat Naci Çoklu'yu yenen Dick Jaspers, finalde Dani Sanchez karşısında aynı performansı sergileyemedi. İspanyol sporcu Dani Sanchez, 28 istekada 50-35 skorla final maçını kazandı ve 2020 yılının ilk etabında şampiyonluğa adını yazdırdı.


Dani Sanchez finalden sonra: "Babamın ölümü ve omzumun sakatlığından sonra bu turnuvayı kazanmayı gerçekten çok istedim. 12 gündür Antalya'dayım ve iki şampiyona oynadık. İki şampiyonada altın madalya almak gerçekten büyük mutluluk. Dünya sıralamasında seeded sporcular arasına tekrar girdim. Bu başarıları elde etmek ve ekrar top sporcular arasında olmak benim için bir onurdur." diye konuştu.

Kaynak: kazoom.com
Bu web sitesi size web sitemizde mümkün olan en iyi deneyimi sunmak için çerezleri kullanır. Bu web sitesine giriş yaparak, çerezlerin kullanılmasını kabul etmiş olursunuz. Detaylı bilgi.
kapat
^