HABERLERİMİZ
2020 TGF GOLF TURU BELEK’TE BAŞLADI
2020
2020 TGF GOLF TURU BELEK’TE BAŞLADI
Türkiye Golf Federasyonu’nun (TGF) düzenlediği 2020 TGF Türkiye Golf Turu Belek’te başladı. Toplam 10 ayaktan oluşan turun 1. ayağı, Belek Turizm Merkezi'ndeki Kaya Palazzo Golf Kulübü sahalarında oynanıyor.

Turnuvanın 1. ayağında National AGGA, İstanbul Golf Kulübü, İstanbul Gençler Golf Akademisi, Serik BGA, Sueno Golf Kulübü, National BGK, Bodrum, Kemer ve Antalya Bahçeşehir golf kulüplerinden 9'u kadın toplam 21 sporcu mücadele ediyor.

Golfçüler, üç gün boyunca 54 çukurda yarışacaklar.

Belek Turizm Merkezi'ndeki Kaya Palazzo Golf Kulübü sahalarında oynanan turnuvanın ilk gününü, erkekler gross kategorisinde National AGGA'dan Taner Yamaç 66 (-5) gross skorla birinci tamamladı. İkinciliği 69 (-2) gross skorla İstanbul Golf Kulübün’den Can Gürdenli, üçüncülüğü ise 71 (par) gross skorla National AGGA'dan Orkunhan Kaplan elde etti.

Kadınlar gross kategorisinde ise Antalya Bahçeşehir'den İrem Demir 76 (+5) gross skorla birinci, National BGK'dan Petek Peker 77 (+6) gross skorla ikinci oldu. Üçüncülüğü ise 80 (+9) gross skorla Kemer Golf Kulübünden Sude Bay ile kulüp arkadaşı Mira İçgören paylaştı.

Turnuvanın Belek’teki ayağı 20 Ocak cuma günü sona erecek.
Bu web sitesi size web sitemizde mümkün olan en iyi deneyimi sunmak için çerezleri kullanır. Bu web sitesine giriş yaparak, çerezlerin kullanılmasını kabul etmiş olursunuz. Detaylı bilgi.
kapat
^